Balustrady schodowe wewnętrzne

Jesteśmy producentem najpiękniejszych balustrad schodowych w Polsce. Wykonujemy autorskie projekty stosując rozwiązania i technologie wykonania jakich nie znajdą Państwo w jakimkolwiek innym miejscu. Z powodzeniem realizujemy nawet najtrudniejsze i najbardziej wymagające balustrady uzyskując jakość wykonania nieosiągalną dla jakiejkolwiek konkurencji. Specjalizujemy się w najtrudniejszych realizacjach a naszym klientom zawsze doradzamy najbardziej optymalne rozwiązania. Balustrady kute wewnętrzne naszej produkcji stają się największą ozdobą każdej rezydencji w jakiej przyjdzie nam pracować. W naszych pracach stosujemy i z powodzeniem łączymy ze sobą materiały które wydają się niemożliwe do połączenia – stal, szkło, złoto, brąz, marmur – z nami wszystko jest możliwe i każda balustrada schodowa jest w Państwa zasięgu. Dzięki naszemu zespołowi najbardziej doświadczonych kowali w kraju zrobimy dla Państwa idealną i perfekcyjnie wykonaną balustradę nie tylko z naszych projektów, ale również z dowolnego zdjęcia, szkicu lub pomysłu.

Balustrady schodowe

Wytwarzamy najpiękniejsze balustrady schodowe w kraju. Wykonujemy nawet najtrudniejsze i najbardziej wymagające projekty. W naszym zakładzie powstają między innymi balustrady barokowe, balustrady w stylu glamour, balustrady dworskie, tradycyjne i wiele innych. Każdą balustradę wykonujemy z największą uwagą i precyzją. Specjalizujemy się w projektach wymagających dużej ilości ręcznej pracy. Potrafimy łączyć najróżniejsze materiały – na przykład szkło z ręcznie kutymi akantami kowalskimi. Jesteśmy elastyczni i otwarci na spostrzeżenia klienta. Nasze balustrady wykonujemy na terenie całej Polski i poza jej granicami. Potrafimy profesjonalnie doradzić inwestorowi w kwestii doboru balustrady do charakteru schodów i budynku. Zapewniamy profesjonalny pomiar i montaż naszych balustrad. Na życzenie klienta oprócz balustrad możemy wykonać również całkowicie ze stali ażurowe kute schody o dowolnym kształcie i wymiarach. Jeżeli w naszym katalogu nie znajdą Państwo odpowiedniej balustrady to narysujemy dla Państwa całkowicie nowy projekt zgodnie ze wskazówkami. Możemy wykonać również balustradę z dowolnego szkicu lub zdjęcia. Zajmujemy się również renowacją lub odtworzeniem ze zdjęć kutych  balustrad zabytkowych.

Balustrady kute wewnętrzne

W naszej firmie zamówią Państwo następujące rodzaje pochwytów i balustrad wewnętrznych:

  • Balustrady łukowe

  • Balustrady schodowe łukowe

  • Balustrady wachlarzowe

Łukowe oraz wachlarzowe balustrady schodowe to najtrudniejszy w realizacji typ balustrad. Do poprawnego ich zbudowania wymagane są bardzo precyzyjne pomiary oraz skopiowanie schodów klienta i odwzorowanie ich w każdym szczególe na warsztacie w którym balustrady te będą budowane. Jest to diametralna różnica w stosunku do budowy innych rodzajów balustrad. Wykonanie balustrad przeznaczonych na schody wachlarzowe jest dużo trudniejsze i znacznie bardziej czasochłonne. Ze względu na ten fakt większość wykonawców unika lub niechętnie realizuje tego typu projekty traktując je jak “zło konieczne”. Często również ze względu na powyższe trudności i brak doświadczenia jakość wykonania takich balustrad wykonanych w niektórych zakładach pozostawia wiele do życzenia. W naszej firmie podejście do tego tupu balustrad schodowych jest całkowicie odmienne – są to najczęściej budowane przez nas balustrady. Z powodzeniem wykonujemy balustrady wachlarzowe na terenie całej Polski realizując projekty których nie chciał podjąć się żaden inny zakład. Kowalstwo artystyczne to nasza pasja i każda nawet najtrudniejsza praca która pozwala nam tą pasję realizować jest przez nas wykonywana z największą starannością. Z całą pewnością możemy powiedzieć że budujemy najpiękniejsze kute  balustrady wachlarzowe i łukowe w Polsce.

  • Balustrady zabiegowe

  • Poręczne schodowe

  • Pochwyty schodowe

Balustrady zabiegowe to najbardziej klasyczny typ kutych balustrad wewnętrznych. Można wykonywać je w formie klasycznych przęseł balustradowych lub jako jedną całą ciągłą balustradę nie podzieloną na przęsła balustradowe. Kute balustrady zabiegowe wykonywane w naszej firmie to wyjątkowe dzieła kowalstwa artystycznego w których dopracowany jest każdy najmniejszy nawet detal.  Nasze balustrady schodowe kute najczęściej wykonujemy przy wykorzystaniu tradycyjnych technik kowalstwa artystycznego i metaloplastyki, w tym użyciu tradycyjnych palenisk koksowych w których wykuwany nasze wyjątkowe akanty kowalskie. Akant kowalski to rodzaj liścia wykonanego ze stali najczęściej utrzymanego w klimacie barokowym. Liść ten najczęściej ma obłe pełne kształty, wyjątkową strukturę i przepięknie przetłoczenia oraz przekucia. Jest to wyrób kowalski który jest niemożliwy do wykonania przez osoby nie mające ogromnego doświadczenia w kowalstwie artystycznym.

Schody kute
Kuźnia mb-nylec realizuje również zamówienia na wykonywanie kompletnych kutych schodów. W konstrukcjach tych oprócz wyjątkowych balustrad wewnętrznych wykonujemy również kompletną konstrukcję schodów oraz trepy. Trepy mogą być wykonane z wielu różnych materiałów od metalu, poprzez drewno na kamieniu kończąc. Trepy drewniane możemy wykonywać zgodnie z życzeniem klienta w konstrukcji tradycyjnej w której drewno umieszczone jest w górnej części trepa, lub w znacznie bardziej skomplikowanej metodzie skrzyniowej gdzie każdy trep schodowy obudowany jest drewnem od wszystkich stron  – wówczas stalowa konstrukcja nośna trepa jest niewidoczna. Spośród schodów kutych które wykonujemy można rozróżnić: schody o konstrukcji tradycyjnej schody samonośne, schody kute kręcone.

Zapraszamy Państwa od odwiedzenia siedziby naszej firmy. Nasza galeria balustrad kutych i innych wyrobów kowalstwa artystycznego na pewno spełni Państwa oczekiwania. Jako producent balustrad prezentujemy w naszej galerii wiele rozwiązań szczegółów i detali jakich nie zobaczą Państwo w żadnym innym miejscu w Polsce.
Barierki schodowe

Barierki schodowe wykonywane w naszej kuźni artystycznej, tak samo jak barierki balkonowe i barierki tarasowe wykonywane są z najwyższą możliwą precyzją. Jakość wykonania jaką możemy Państwu zaproponować nie ma w Polsce jakiegokolwiek odpowiednika. Posiadamy bardzo bogate wzornictwo i szeroki katalog wzorów balustrad, realizujemy zarówno nasze wzory jak również dowolny Państwa pomysł. Doradzimy przy wyborze zarówno idealnej kutej barierki schodowej jak również przy każdym innym produkcie jaki wytwarzamy w naszej kuźnia kowalstwa artystycznego. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii wystawowej.

 
 

 

 

Copyright © 2019 M.B. Nylec

all rights reserved – wszystkie prawa zastrzeżone

Scroll Up