Balustrady zewnętrzne

Jesteśmy firmą wykonującą najpiękniejsze w Polsce kute balustrady zewnętrzne, balustrady balkonowe i tarasowe. Wykonujemy najtrudniejsze projekty, podejmujemy się prac których nie jest w stanie podjąć się nikt inny. Wzory balustrad które znajdują się w naszej ofercie wykonywane są tradycyjnymi technikami, wszelkie detale wykuwane są w naszej własnej kuźni a nad przebiegiem pracy czuwają najlepsi kowale i metaloplastycy w Polsce. Posiadamy dużą galerię wystawową gdzie nasi klienci mogą na żywo zobaczyć jakość naszych prac. Balustrady zewnętrzne naszej firmy to najwyższa jakość wykonania, szybkie terminy i perfekcyjny montaż. Wszystkie nasze balustrady są ocynowane ogniowo co daje Państwu gwarancję że nigdy nie zardzewieją. Bez względu na to czy potrzebują Państwo balustrady na balkon czy na taras nasi specjaliści wykonają ją dla Państwa i zamontują w nawet najdalszym zakątku Polski. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Działamy na terenie całego kraju.

Zewnętrzne balustrady metalowe

Nasze balustrady zewnętrzne wytwarzamy w bardzo wielu stylach, używając tradycyjnych metod kowalskich. Wytwarzamy balustrady w stylu tradycyjnym, dworskim, myśliwskim, nowoczesnym,  designerskim, glamour, loftowym, pałacowym a nawet w stylu orientalnym. Używamy wszelkich materiałów jakich wymagają nasi klienci, jesteśmy w stanie zrobić każdy wzór. Nasze balustrady wyposażamy w ręcznie kute detale kowalskie – w ręcznie wykonywane liście, akanty, nity, ćwieki. Elementy kręcone w balustradach często wyposażamy w tzw wolutę – czyli najbardziej szlachetne ze wszystkich kowalskich wykończeń elementów giętych. Najistotniejsze jest dla nas zawsze zadowolenie klienta. Wszystkie nasze zewnętrzne balustrady poddajemy procesowi cynkowana ogniowego dzięki czemu są one całkowicie odporne na korozję. Każdą balustradę wyceniamy indywidualnie w zależności od wzoru, wymagań klienta, stopnia skomplikowania oraz miejsca przeznaczenia. Tworzymy również projekty nietypowe, możemy na przykład wykonać balustradę z wkomponowaną w nią dowolną rzeźbą z metalu – na przykład postacią z baśni, motocyklem itp. Jesteśmy bardzo elastyczni i otwarci na Państwa pomysły. Aby się o tym przekonać zapraszamy do odwiedzenia siedziby naszej firmy.

Barierki balkonowe

Najczęściej wykonywanym typem balustrady zewnętrznej są klasyczne barierki balkonowe. Zapewniają one bezpieczeństwo wszystkich domowników i są jedną z najistotniejszych inwestycji podczas budowania domu, zwłaszcza jeśli w domu znajdują się dzieci. W takim przypadku należy rozważyć nieco bogatsze wzory balustrad, o gęściej rozmieszczonych elementach ozdobnych aby nie zaistniało ryzyko wsadzenia głowy przez Państwa dziecko w zbyt duży prześwit pomiędzy elementami wzoru.  Barierki balkonowe wykonywane w naszej firmie są zawsze ocynkowane ogniowo co gwarantuje stu procentową pewność że nigdy nie zardzewieją. W przeciwieństwie do balustrad schodowych , barierki przeznaczone na balkon często wykonujemy również w stylu myśliwskim jako barierki przestrzenne – trójwymiarowe. Do wnętrz tego typu balustrad nie stosuje się ze względu na ich duży gabaryt jednak doskonale sprawdzają się one na balkonach i tarasach.  W myśliwskich barierkach balkonowych często stosujemy różnorodne rzeźby z metalu których jesteśmy producentem. Najczęściej stosowanymi tutaj figurami są orły z metalu, czaple stalowe, różnorodne figury zwierząt i ptaków ze stali.

Barierki tarasowe

Barierki przeznaczone na taras to kolejny typ barierek jaki wytwarza nasza kuźnia kowalska. Tarasy najczęściej charakteryzują się dużą powierzchnią dlatego w naszej firmie na tarasy polecamy balustrady nietuzinkowe, najczęściej w typie roślinnym lub myśliwskim. Na dużych tarasach balustrady tego typu mogą wyjątkowo dobrze zaprezentować swoją bogatą i przestrzenną formę. Połączenie dużego tarasu i balustrady myśliwskiej szczególnie dobrze prezentuje się w przypadku domów drewnianych lub domów z bali. Balustrady do domów drewnianych z racji swojego charakteru najpiękniej wyglądają kiedy potrafią harmonizować się z naturą. Balustrady roślinne produkowane przez naszą firmę są idealnym wyborem jako tarasowa balustrada do domu z bali. Nasze roślinne balustrady to również doskonały przykład metaloplastyki ponieważ każda z takich balustrad jest wyrobem jednostkowym i niepowtarzalnym. Z każdym naszym klientem dokładnie uzgadniamy wygląd i szczegóły barierek tarasowych, oferujemy również usługę projektowania. Projekty balustrad wykonywane przez naszych rysowników są jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne.

Oprócz wyżej wymienionych balustrad wykonujemy również kompletne balkony kute które oprócz przepięknej balustrady wyposażone są również w kompletną podłogę i podpory wykonane ze stali. Są to tak zwane balkony wiszące które montowane są najczęściej na odpowiednio przygotowanych i mocnych trawersach. Szczególnym rodzajem balustrad zewnętrznych są również zewnętrzne poręcze kute a także balkony francuskie. Ornamentyka balkonu francuskiego może być zasadniczo dowolna, istotną kwestią jest jednak to że tego typu barierka powinna posiadać gładki nieskomplikowany pochwyt umożliwiający wygodne użytkowanie.  Gładkie pochwyty kute nie są natomiast wymagane w przypadku balustrad tarasowych ponieważ w takich balustradach użytkownicy w dużo mniejszym stopniu opierają się o balustradę. 

Wszelkie rodzaje balustrad zewnętrznych wytwarzanych w naszej kuźni charakteryzują się przepiękną ornamentyką oraz nienagannym wykonaniem, są doskonałym przykładem rzemiosła jakim jest kowalstwo artystyczne. Wyroby kowalskie naszej firmy to gwarancja jakości i bezpieczeństwa dla Państwa i wielu następnych pokoleń, a oprócz balustrad zewnętrznych wykonujemy również wiele innych wyrobów kutych takich jak ogrodzenia kute, bramy kowalskie, wyroby metaloplastyczne, meble kute i wiele innych. Zapraszamy również do odwiedzenia naszej galerii balustrad kutych znajdującej się w Dębicy, jest to miejsce stworzone dla naszych klientów aby mogli na własne oczy zobaczyć jakość naszych wyrobów.

 

 

 

 

 

Copyright © 2021 MB Nylec

all rights reserved – wszystkie prawa zastrzeżone

Balustrady balkonowe

Scroll Up