Bramy kute MB Nylec

 Najpiękniejsze bramy w Polsce

Oferujemy Państwu największy w Polsce wybór kutych bram wjazdowych. W naszej ofercie znajdują się setki wzorów bram, a dodatkowo każdą z nich oferujemy w wielu różnych wariantach. Dla naszych klientów możemy również zaprojektować całkowicie nowe wzory bram po wcześniejszym zapoznaniu się z wymaganiami konkretnego klienta. Jesteśmy w stanie wykonać każą bramę jeśli tylko jej wzór nie będzie łamał praw fizyki. Wykonujemy nawet najbardziej fantazyjne projekty, zatrudniamy pracowników utalentowanych w wielu różnych dziedzinach dzięki czemu nic nas nie ogranicza aby wykonać dla Państwa bramę dokładnie taką jak sobie Państwo wymarzą. Służymy pomocą w dopasowaniu bramy i całego wjazdu do Państwa budynku, mamy w tym temacie duże doświadczenie. Nasze bramy kute wykonujemy przede wszystkim za pomocą tradycyjnych technik kowalstwa artystycznego, jednak nie stronimy również od nowych technologii które pozwalają nam rozwinąć skrzydła w całkowicie innych typach wzornictwa. Przykładem bram wykonywanych zarówno przy użyciu tradycyjnych technik jak i nowoczesnej technologii są nasze pełne bramy zasłaniające.

Spośród wszystkich naszych kutych bram można wyróżnić kilka głównych podkategorii:

Tradycyjne kute bramy wjazdowe

  Ich najważniejszą cechą jest  ażurowe wzornictwo oraz zastosowanie tradycyjnych technik kowalskich. Tego typu bramy były budowane przez rzemieślników już od setek lat i w naszej firmie kontynuujemy te tradycję. Obecnie renesans przeżywają bramy nawiązujące swoim wzornictwem do budownictwa dworskiego – bramy dworskie. Nie są to bramy tak bardzo zdobne jak typowe bramy pałacowe jednak swoją elegancją zdobywają coraz większą rzeszę zwolenników. Bramy typowo pałacowe są to natomiast najbogatsze ze wszystkich bram jakie oferujemy i jednocześnie najbardziej czasochłonne w produkcji i kosztowne. Najczęściej bramy pałacowe powstają w naszej firmie w bardzo dużych rozmiarach, nierzadko osiągając 6 metrów wysokości. Są to bramy przeznaczone głównie do dużych obiektów. W naszej ofercie znaleźć można jednak również bramy o zdobnictwie równie dużym jak typowe bramy pałacowe, jednak przeznaczone do typowych rozmiarów wjazdów na posesję – są to bramy w typie barokowym. Wzornictwo naszych bram jest bardzo szerokie i ogranicza je tylko wyobraźnia nasza i naszych klientów.

  Bramy kute pełne – zasłaniające

   Jak sugeruje sama nazwa głównym zadaniem tych bram jest zapewnienie prywatności swoim właścicielom. Jednak prywatność to nie wszystko, w naszej firmie staramy się aby taka brama była jednocześnie dziełem sztuki ozdabiającym i zwieńczającym całą Państwa inwestycję. Aby osiągnąć te dwa cele wiele z naszych pełnych bram ma bardzo skomplikowaną budowę wewnętrzną. W przeciwieństwie do większości bram tradycyjnych bramy pełne zawierają w swojej budowie wiele warstw stali nachodzących na siebie. Znaczna część z tych warstw jest ręcznie kuta przez naszych kowali, niektóre spełniają funkcję czysto  zasłaniającą. Z racji dużej zdobności tych bram oraz zasłaniających elementów które się w nich znajdują pojawia się problem czy taką bramę należy zbudować ze wzorem znajdującym się z jednej strony czy też z obu stron. Brama ze wzorem z jednej strony jest tańsza w wykonaniu, brama ze wzorem dwustronnym jest równie efektowna również od strony naszej posesji. Takie kwestie zawsze uzgadniamy indywidualnie z klientem i doradzamy lepsze rozwiązanie. Najtrudniejszą rzeczą jaką napotyka rzemieślnik budujący taką bramę jest jej zabezpieczenie antykorozyjne. Aby brama posiadająca w swojej konstrukcji wiele warstw stali zachodzących na siebie nigdy nie rdzewiała musi być ona ocynkowana ogniowo. Ocynkowanie ogniowe niesie za sobą jednak duże ryzyko związane z odkształcaniem się stali w dużych temperaturach. Zatem niewłaściwie skonstruowana pełna brama jest niemożliwa do ocynkowania ogniowego ponieważ ulegnie ona zniszczeniu. Tylko w naszej firmie gwarantujemy Państwu zbudowanie takich bram w taki sposób i z takich materiałów aby mogła ona być bez przeszkód ocynkowana ogniowo.

Bramy w stylu orientalnym

   Są to bramy które wprowadziliśmy na rynek podążając za ciągle zmieniającymi się wymaganiami naszych klientów. Współcześni ludzie bardzo dużo podróżują i nierzadko czerpią inspirację na temat wyglądu różnych rzeczy z odległych krajów. Wielu klientów naszej firmy zadawało nam pytanie odnośnie bram inspirowanych najczęściej azjatycką kulturą. Nasza firma odpowiadając na takie zapotrzebowanie jako jedyna w Polsce wprowadziła takie bramy do oferty. Bramy w stylu orientalnym są to bardzo piękne bramy kute o zdobności dorównującej lub nierzadko przewyższającej nawet bramy typowo tradycyjne. Bramy w stylu orientalnym budowane są jednak w całkowicie inny sposób niż klasyczne bramy kute. co dodaje im charakterystycznego dla krajów azjatyckich charakteru.

Furtki kute

  Pomimo iż we współczesnym świecie najczęściej przemieszczamy się samochodem i teoretycznie furtki nie są już tak istotnym funkcjonalnie elementem naszego ogrodzenia jak dawniej, to wpisały się one w krajobraz naszych domów tak mocno że bardzo trudno z nich zrezygnować. Dlatego do każdej bramy jaką produkujemy możemy wykonać dla Państwa równie wyjątkową kutą furtkę. Tak samo jak w przypadku bram wzornictwo jest tutaj nieograniczone, należy jednak pamiętać że każda furtka powinna nawiązywać swoim wzornictwem do bramy jaką posiadamy.

 

Copyright © 2019 M.B. Nylec

all rights reserved – wszystkie prawa zastrzeżone

Scroll Up