Bramy kute

Wytwarzamy najpiękniejsze bramy wjazdowe w Europie. Posiadamy bardzo szerokie wzornictwo, stosujemy unikatowe technologie wykonawcze jakich nie znajdą Państwo nigdzie indziej. Nasze bramy kute to połączenie tradycji i nowoczesności. Jesteśmy w stanie dopasować bramę wjazdową do każdego obiektu, doradzić, spełnić oczekiwania każdego klienta. Każda nasza brama wjazdowa to  najwyższa jakość wykonania. Nasze bramy wytwarzamy w wielu różnych typach, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą jaką prezentujemy poniżej.

Najpiękniejsze bramy wjazdowe w Europie

W kategoriach znajdujących się powyżej przedstawiamy Państwu całą ofertę naszych kutych bram, prosimy wybrać interesujący Państwa typ bram i zapoznać się z naszymi dotychczasowymi realizacjami. Oferujemy Państwu największy w Polsce i Europie wybór kutych bram wjazdowych. W naszej ofercie znajdują się setki wzorów bram, a dodatkowo każdą z nich oferujemy w wielu różnych wariantach. Dla naszych klientów możemy również zaprojektować całkowicie nowe wzory bram po wcześniejszym zapoznaniu się z wymaganiami konkretnego klienta. Jesteśmy w stanie wykonać każą bramę jeśli tylko jej wzór nie będzie łamał praw fizyki. Wykonujemy nawet najbardziej fantazyjne projekty, zatrudniamy pracowników utalentowanych w wielu różnych dziedzinach dzięki czemu nic nas nie ogranicza aby wykonać dla Państwa bramę dokładnie taką jak sobie Państwo wymarzą. Służymy pomocą w dopasowaniu bramy i całego wjazdu do Państwa budynku, mamy w tym temacie duże doświadczenie. Nasze bramy kute wykonujemy przede wszystkim za pomocą tradycyjnych technik kowalstwa artystycznego, jednak nie stronimy również od nowych technologii które pozwalają nam rozwinąć skrzydła w całkowicie innych typach wzornictwa. Przykładem bram wykonywanych zarówno przy użyciu tradycyjnych technik jak i nowoczesnej technologii są nasze pełne bramy zasłaniające.

Spośród wszystkich naszych kutych bram można wyróżnić kilka głównych podkategorii:

Tradycyjne kute bramy wjazdowe

  Ich najważniejszą cechą jest  ażurowe wzornictwo oraz zastosowanie tradycyjnych technik kowalskich. Tego typu bramy były budowane przez rzemieślników już od setek lat i w naszej firmie kontynuujemy te tradycję. Obecnie renesans przeżywają bramy nawiązujące swoim wzornictwem do budownictwa dworskiego – bramy dworskie. Nie są to bramy tak bardzo zdobne jak typowe bramy pałacowe jednak swoją elegancją zdobywają coraz większą rzeszę zwolenników. Bramy typowo pałacowe są to natomiast najbogatsze ze wszystkich bram jakie oferujemy i jednocześnie najbardziej czasochłonne w produkcji i kosztowne. Najczęściej bramy pałacowe powstają w naszej firmie w bardzo dużych rozmiarach, nierzadko osiągając 6 metrów wysokości. Są to bramy przeznaczone głównie do dużych obiektów. W naszej ofercie znaleźć można jednak również bramy o zdobnictwie równie dużym jak typowe bramy pałacowe, jednak przeznaczone do typowych rozmiarów wjazdów na posesję – są to bramy w typie barokowym. Wzornictwo naszych bram jest bardzo szerokie i ogranicza je tylko wyobraźnia nasza i naszych klientów.

  Bramy pełne – zasłaniające

   Jak sugeruje sama nazwa głównym zadaniem tych bram jest zapewnienie prywatności swoim właścicielom. Jednak prywatność to nie wszystko, w naszej firmie staramy się aby taka brama była jednocześnie dziełem sztuki ozdabiającym i zwieńczającym całą Państwa inwestycję. Aby osiągnąć te dwa cele wiele z naszych pełnych bram ma bardzo skomplikowaną budowę wewnętrzną. W przeciwieństwie do większości bram tradycyjnych bramy pełne zawierają w swojej budowie wiele warstw stali nachodzących na siebie. Znaczna część z tych warstw jest ręcznie kuta przez naszych kowali, niektóre spełniają funkcję czysto  zasłaniającą. Z racji dużej zdobności tych bram oraz zasłaniających elementów które się w nich znajdują pojawia się problem czy taką bramę należy zbudować ze wzorem znajdującym się z jednej strony czy też z obu stron. Brama ze wzorem z jednej strony jest tańsza w wykonaniu, brama ze wzorem dwustronnym jest równie efektowna również od strony naszej posesji. Takie kwestie zawsze uzgadniamy indywidualnie z klientem i doradzamy lepsze rozwiązanie. Najtrudniejszą rzeczą jaką napotyka rzemieślnik budujący taką bramę jest jej zabezpieczenie antykorozyjne. Aby brama posiadająca w swojej konstrukcji wiele warstw stali zachodzących na siebie nigdy nie rdzewiała musi być ona ocynkowana ogniowo. Ocynkowanie ogniowe niesie za sobą jednak duże ryzyko związane z odkształcaniem się stali w dużych temperaturach. Zatem niewłaściwie skonstruowana pełna brama jest niemożliwa do ocynkowania ogniowego ponieważ ulegnie ona zniszczeniu. Tylko w naszej firmie gwarantujemy Państwu zbudowanie takich bram w taki sposób i z takich materiałów aby mogła ona być bez przeszkód ocynkowana ogniowo.

Bramy w stylu orientalnym

   Są to bramy które wprowadziliśmy na rynek podążając za ciągle zmieniającymi się wymaganiami naszych klientów. Współcześni ludzie bardzo dużo podróżują i nierzadko czerpią inspirację na temat wyglądu różnych rzeczy z odległych krajów. Wielu klientów naszej firmy zadawało nam pytanie odnośnie bram inspirowanych najczęściej azjatycką kulturą. Nasza firma odpowiadając na takie zapotrzebowanie jako jedyna w Polsce wprowadziła takie bramy do oferty. Bramy w stylu orientalnym są to bardzo piękne bramy kute o zdobności dorównującej lub nierzadko przewyższającej nawet bramy typowo tradycyjne. Bramy w stylu orientalnym budowane są jednak w całkowicie inny sposób niż klasyczne bramy metalowe. co dodaje im charakterystycznego dla krajów azjatyckich charakteru.

Furtki kute

  Pomimo iż we współczesnym świecie najczęściej przemieszczamy się samochodem i teoretycznie furtki nie są już tak istotnym funkcjonalnie elementem naszego ogrodzenia jak dawniej, to wpisały się one w krajobraz naszych domów tak mocno że bardzo trudno z nich zrezygnować. Dlatego do każdej bramy jaką produkujemy możemy wykonać dla Państwa równie wyjątkową kutą furtkę. Tak samo jak w przypadku bram wzornictwo jest tutaj nieograniczone, należy jednak pamiętać że każda furtka powinna nawiązywać swoim wzornictwem do bramy jaką posiadamy.

Bramy myśliwskie

Bramy myśliwskie to wymyślony i stworzony od podstaw w naszej firmie rodzaj bram wjazdowych. Są to bramy które swoją formą zbliżone są do rzeźb stalowych, najczęściej swoją formą nawiązujących do natury. W bramach tych wykonujemy ze stali różnego rodzaju sceny roślinne, zwierzęce, a także zawierające postacie ludzkie, fikcyjne, fantasy i wiele innych. Są to bramy przeznaczone dla osób które szukają rzeczy oryginalnych, wyłamujących się ze współczesnych schematów. Bramy kute w formie stalowych rzeźb to dziedzina która nigdy i nigdzie na świecie nie istniała, a została stworzona przez nas z potrzeby samorozwoju i samodoskonalenia. Po stworzeniu pierwszej takiej bramy wjazdowej jej odbiór i wygląd okazał się tak wyjątkowy że bramy te szeroko przyjęły się w śród naszych klientów. Do stworzenia takich bram staramy się używać maksimum własnych możliwości ponieważ są to projekty niełatwe w wykonaniu.  W poniższym zdjęciu prezentujemy Państwu przykładowe zdjęcie takiej bramy.

bramy kute w formie rzeźb
bramy kute w formie rzeźb

Wzory bram kutych

Zarówno kategorie, jak i samo wzornictwo wytwarzanych przez nas bram wjazdowych jest bardzo szerokie. Poszczególne wyżej wymienione kategorie to tylko wstępne skatalogowanie ich aby było Państwu łatwiej poznać możliwości jakie pod tym względem oferujemy. Jednak spośród każdej z tych kategorii wykonujemy setki wzorów w wielu różnych wersjach i modyfikacjach. Wiele ze wzorów które wykonujemy jest również bramami zawierającymi cechy kilku różnych kategorii. Zawsze staramy się wzornictwem dopasować do wymagań naszych klientów, dlatego wzory bram kutych wykonywanych przez naszą firmę nie sprowadzają się tylko to naszych własnych projektów. Z powodzeniem wykonujemy również wszelkie wzory jakie powierzą nam klienci a także projektanci, wykonujemy także bramy według dowolnych szkiców lub zdjęć zarówno teraźniejszych jak i archiwalnych. Jesteśmy w stanie odtworzyć bramy które do dnia dzisiejszego zachowały się tylko na kawałkach starych zdjęć. Wzornictwo bram wjazdowych wykonywanych w naszej firmie jest zatem praktycznie nieograniczone, wykonamy wszystko co podpowie nam klient bądź nasza własna wyobraźnia.

Kompleksowe wykonanie

W naszej firmie zadowolenie klienta jest zawsze sprawą priorytetową. Dlatego wszelkie nasze prace staramy się wykonywać kompleksowo. Oprócz wyjątkowych kutych bram naszym klientom zawsze proponujemy również najpiękniejsze w  Polsce ogrodzenia kute , a także kute balustrady , kute lampy, kute meble, metaloplastykę i wiele innych wyrobów kutych. Jesteśmy w stanie kompleksowo zrealizować każdą inwestycję, a także doradzić i w razie potrzeby zaprojektować wszelkie kute wyroby wymagane przez inwestora.

Projekty bram kutych

Dla naszych klientów świadczymy również usługi kompleksowego doradztwa a także projektowania bram wjazdowych. Osoby zajmujące się projektowaniem w naszym zakładzie to utalentowani rysownicy ale jednocześnie i przede wszystkim wybitni kowale. Dzięki temu każda rzecz, brama wjazdowa czy detal który zaprojektujemy jest możliwa do wykonania. Do każdego projektu a także późniejszego jego wykonania podchodzimy indywidualnie oraz wkładamy w niego wszystkie nasze umiejętności, dzięki temu zawsze osiągamy efekty takie jak sobie zamierzyliśmy. Każdy projekt przed wykonaniem jest również szczegółowo omawiany wcześniej z klientem.

projekty bram kutych
projekty bram kutych
Częste pytania od naszych klientów:

Czy wykonamy każdą z bram którą przedstawiamy w galerii?

Tak. Każdy ze wzorów jaki prezentujemy możemy dla Państwa wykonać oraz jednocześnie dostosujemy go do Państwa indywidualnych wymagań i rozmiarów Państwa wjazdu.

Czy wszystkie prezentowane bramy znajdują się fizycznie w naszej galerii kowalstwa artystycznego ?

W naszej galerii będącej największym tego typu obiektem w Polsce mamy zawsze na stanie kilkaset różnych wyrobów kutych z najróżniejszych kategorii. Większość tych wyrobów są to produkty które nie wymagają indywidualnego dopasowywania rozmiarów. Bramy wjazdowe są wyrobami które wymagają zawsze indywidualnego przygotowania dla danego klienta ponieważ każda osoba której wykonujemy bramę posiada inne warunki terenowe, inne wymagania, inną planowaną wysokość ogrodzenia. Dlatego nasze kute bramy wjazdowe wykonywane są pod indywidualne zlecenie klienta w taki sposób aby każdą z tych bram maksymalnie dopasować do potrzeb. Nie mniej jednak w naszej galerii bram kutych zawsze znajduje się wiele egzemplarzy bram wjazdowych z których część stanowi stałą ekspozycję a część jest aktualnie przygotowywanych do montażu u konkretnego klienta. Dzięki temu mogą Państwo na żywo zobaczyć jak nasze bramy wyglądają w rzeczywistości i zobaczyć przepaść jakościową między bramami które widzieli Państwo w jakimkolwiek innym miejscu. Do naszej galerii wyrobów kutych wykonaliśmy również w naszym zakładzie główną bramę wjazdową wraz z całym zestawem składającym się z ażurowych kutych słupów, bramy oraz furtek. Wysokość tej bramy wynosi 7 metrów a szerokość całego zestawu ponad 12m więc jest to jeden z największych i najbardziej widowiskowych zestawów bramowych w Europie i zobaczenie go na żywo da Państwu jeszcze szerszy obraz tego co jesteśmy w stanie dla Państwa wykonać. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszej galerii kowalstwa artystycznego.

 Co w sytuacji jeżeli żadna z bram prezentowych w naszym katalogu nie spełnia moich oczekiwań?

Wówczas przeprowadzamy wywiad z klientem starając się uzyskać jak najwięcej informacji na temat jego upodobań oraz oczekiwań, ustalamy i podpowiadamy najlepsze możliwe dla niego rozwiązania zarówno wizualne jak i techniczne, a następnie projektujemy bramę specjalnie dla niego. Po wykonaniu wstępnego projektu przekazujemy go klientowi i uzgadniamy wszystkie szczegóły tak długo aż klient będzie wiedział że jest to dla niego projekt idealny. Taki projekt jest następnie wyceniany i na życzenie klienta przekazywany do realizacji przez naszych rzemieślników.

Jak wygląda procedura zamawiania bramy kutej w naszym zakładzie?

Aby zamówić u nas bramę wystarczy przeglądnąć nasz katalog z bramami znajdujący się w górnej części tej strony, zastanowić się który model lub modele bram podobają się Państwu, a następnie i przede wszystkim napisać do nas wiadomość. We wiadomości prosimy o informację który model bramy Państwu się podoba oraz wszelkie dodatkowe informacje które umożliwią nam maksymalne poznanie Państwa potrzeb. Prosimy w treści wiadomości zamieścić takie informacje jak: szacunkowa szerokość bramy jaka będzie potrzebna, szacunkową wysokość  bramy lub ogrodzenia jakie Państwo planują, orientacyjną lokalizację montażu, ewentualne zdjęcia przyszłego miejsca montażu. Im dokładniej opiszą nam Państwo swoje potrzeby tym bardziej precyzyjną ofertę przygotujemy specjalnie dla Państwa.

Jaka jest cena bram kutych?

Bramy wykonywane w naszym zakładzie to produkty bardzo wysokiej jakości a to niestety przekłada się również na ich cenę wykonania. Nie są to produkty tanie ponieważ nie da się stworzyć pięknego produktu poświęcając na niego mało czasu i środków. Wiele z naszych bram potrzebuje kilka miesięcy pracy naszych rzemieślników aby osiągnąć pożądany przez nas rezultat, każda z naszych bram oprócz najwyższej jakości wykonania i materiałów posiada najlepsze dostępne na rynku rodzaje zabezpieczeń antykorozyjnych oraz farb. Ostatecznie otrzymujemy produkt nie tani lecz jakościowo nieporównywalny do jakichkolwiek innych bram na rynku. Bramę metalową da się oczywiście również zrobić tanio za pomocą oszczędności na designie, materiale, konstrukcji, wykończeniu itp. Jest bardzo wiele sposobów wykonania niedrogiej bramy z metalu, jednak zawsze dzieje się to kosztem czegoś innego. Takie bramy zostawiamy jednak do wykonania innym zakładom, w naszej firmie nie akceptujemy kompromisów i każda brama musi być najwyższej jakości, musi spełniać surowe standardy które sobie wyznaczyliśmy i powodować maksymalną satysfakcję i uśmiech na twarzy klienta. Wiele rozwiązań jakie wprowadziliśmy w naszych bramach nie istnieje nigdzie indziej na świecie ponieważ żadna inna firma nie tworzy takich bram jak nasz zakład ze względu na oszczędności. Przykładem są bramy dwustronne które są naszym pomysłem, są to bramy kosztowne w realizacji jednak wyjątkowo widowiskowe, niespotykane nigdzie indziej na świecie. Nasze bramy nie posiadają sztywnego cennika również z takiego powodu że każda brama wymaga indywidualnego podejścia w zależności od tego czego potrzebuje klient. Każdy model bramy możemy przykładowo stworzyć na szerokość 3 metrów lub nawet 10 metrów i wówczas są to dwa całkowicie inne produkty o całkiem innych kosztach wykonania. Aby dowiedzieć się jaki byłby koszt wykonania danej bramy po prostu prosimy wybrać model/modele jakie się Państwu podobają i napisać do nas wiadomość, my już zajmiemy się resztą, dopytamy o najważniejsze informacje i stworzymy dla Państwa bezpłatną indywidualną wycenę.

Jaki jest czas wykonania bramy ?

Czas w jakim możemy wykonać dla Państwa bramę jest zależny od kilku czynników i zazwyczaj wynosi on kilka miesięcy. Minimalny czas wykonania to 2-3 miesiące i wynika on z przyczyn technologicznych – tyle właśnie minimalnie trwa ciągła nieprzerywana praca nad jedną bramą zakładając że nie jest to brama o dużym stopniu skomplikowania. Precyzyjne określenie czasu wykonania danej bramy dla danego klienta w dużej mierze zależne jest również od obłożenia naszego warsztatu w momencie składania zamówienia. W szczycie sezonu czas wykonania niestety wydłuża się ze względu na dużą ilość zamówień. Różne typy bram posiadają jednak różny czas wykonania ze względu na duże różnice w zastosowanych technologiach wykonawczych jakie w nich stosujemy. Zatem jeśli interesuje Państwo precyzyjny czas wykonania danego modelu bramy muszą Państwo napisać nam wiadomość z takim zapytaniem. My po sprawdzeniu aktualnego obłożenia oraz ilości pracy potrzebnej do stworzenia modelu bramy jaki się Państwu podoba prześlemy Państwu precyzyjną odpowiedź kiedy moglibyśmy ją Państwu zamontować. Należy mieć również na uwadze że mogą Państwo również zakupić jedną z bram z naszej ekspozycji i wówczas będą ją mieć Państwo natychmiast. Wówczas jednak muszą Państwo dostosować swoje filary bramowe na wymaganą szerokość danej bramy więc jest to rozwiązanie tylko dla osób którym bardzo się śpieszy. Zdecydowanie najlepszą opcją jest poczekać na stworzenia swojej wymarzonej bramy, tym bardziej że warto poczekać kilka miesięcy aby mieć produkt najwyższej jakości.

Czy montujemy bramy kute w całej Polsce?

Tak, oczywiście. Montujemy i transportujemy bramy w dowolnej lokalizacji Polski oraz Europy. Nie jest to dla nas jakikolwiek problem. Świadczymy kompleksowe usługi montażu naszych bram ze względu na wygodę klienta a także ze względu na to że wiele z naszych modeli bram jest bardzo ciężkich, a niektóre z nich ( zwłaszcza modele myśliwskie ) są bramami trudnymi w montażu. Zamówioną bramę kutą mogą Państwo oczywiście również odebrać od nas osobiście, jednak jeśli brama będzie ta zamontowana przez naszą doświadczoną ekipę to mają Państwo pewność że nie tylko brama będzie najwyższej jakości ale również zostanie przeprowadzony profesjonalny montaż.

Jak wygląda proces montażu bramy wjazdowej przeprowadzany przez naszą firmę?

Przede wszystkim montaże bram wjazdowych które przeprowadzamy to montaże “czyste” i precyzyjne. Nasze bramy wyposażamy w wysokiej jakości zawiasy posiadające szereg możliwości regulacyjnych ( nasze bramy można w łatwy sposób regulować za pomocą zawiasów w prawo, w lewo, w górę, w dół ). Brama która przyjeżdża do klienta jest kompleta i posiada wszystkie zawiasy i inne wymagane elementy. Dzięki temu naszych bram nie spawamy do zawiasów podczas montażu. Jest to bardzo ważne ponieważ większość montażystów w Polsce spawa bramy u klientów przyspawując je do zawiasów na miejscu montażu po to aby wypoziomować je u klienta. U nas wszystkie te czynności wykonywane są jeszcze na zakładzie, bramy są perfekcyjnie wypoziomowane a następnie zabezpieczone antykorozyjnie. Montażyści którzy spawają zawiasy bramy na miejscu montażu sprawiają tym samym że estetyka bramy jest bardzo niska, powłoka ochronna jest uszkodzona i bardzo często filary do których będzie przyspawana brama zostają mocno ubrudzone/uszkodzone. W naszej firmie takie podejście jest nie do przyjęcia, dlatego wszystkie prace przygotowawcze wykonujemy w naszym zakładzie, a następnie nasze kute bramy są przykręcane u klientów na potężnych śrubach do betonowych filarów. Taki montaż przebiega szybko i sprawnie i gwarantuje estetyczny i efektowny montaż bez jakikolwiek uszkodzeń i problemów.

Jaka jest waga naszych bram wjazdowych?

Bramy które wykonujemy to bardzo masywne i potężne konstrukcje. Przeciętna waga typowej bramy jaką wykonujemy to około 600-800 kg, zdarzają się nam jednak również bramy o wadze kilku ton.  Wiele z osób zajmujących się zawodowo zwykłymi prostymi bramami metalowymi nie może uwierzyć że nasze bramy są tak ciężkie. Waga ta jednak nie bierze się “z niczego” – aby osiągać piękne rezultaty używamy potężnych i masywnych materiałów i nigdy na nich nie oszczędzamy.  Odpowiedni dobór masywnych materiałów to jedna z tajemnic wyglądu naszych bram. Ze względu na wagę każdą naszą bramę instalujemy z pomocą dźwigu HDS. Używanie dźwigu jest również bardzo korzystne ze strony klienta ponieważ gwarantuje ono bezpieczny montaż bez jakichkolwiek uszkodzeń montażowych.

Z jakiego materiału wykonane są nasze bramy wjazdowe?

Głównie ze stali, jednak nie tylko. Dużo zależy od tego o którym modelu bramy mówimy ponieważ poszczególne modele mogą różnić się materiałowo. Oprócz stali do produkcji naszych bram wjazdowych używamy stali nierdzewnej, żeliwa, brązu, mosiądzu, miedzi oraz aluminium w zależności od wymagań wykonawczych danego wzoru. Bramy nawierzchniowo pokrywamy również powłoką cynku ( w procesie tzw. cynkowania ogniowego ) Nie miej jednak zdecydowanie najwięcej w strukturze prawie każdej bramy jest stali. Istnieją również materiały dodatkowe takie jak drewno, szkło, kamień które również czasami są używane w produkcji jeżeli dany model tego wymaga.

Jaka jest różnica pomiędzy powszechnymi bramami metalowymi a naszymi bramami kutymi?

We wszystkim, łatwiej byłoby powiedzieć w czym nie ma różnicy. Zarówno typowe bramy metalowe jak i bramy kute wykonywane w naszym zakładzie to są bramy. Na tym kończą się podobieństwa. Różnice pomiędzy takimi konstrukcjami są tak olbrzymie że przypominają porównanie taczki ogrodowej do samochodu. Teoretycznie oba te produkty są pojazdami i posiadają koła, jednak na tym kończą się podobieństwa. Nasze bramy to diametralnie inne wyroby o całkiem innej technologii wykonawczej, o całkowicie innej konstrukcji, materiale, designie, odbiorze wizualnym, zabezpieczeniu i funkcjonalności. Przeciętna waga naszej typowej bramy jest około 10 razy wyższa od typowej bramy metalowej ze względu na zastosowanie odpowiednio masywnych materiałów. Materiały te gwarantują odpowiedni wygląd, sztywność i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Wzornictwo każdej naszej kutej bramy jest dopracowane do granic możliwości, podczas gdy typowe bramy metalowe to niskiej jakości produkty masowe o zerowym lub tragicznej jakości, niedopracowanym designie. Nasze bramy nie ulegają odkształceniom, nie rdzewieją, są wizytówką domu do którego zostały przeznaczone.  Czas wykonania jednej naszej bramy jest około 20-30 razy wyższy niż czas potrzebny na wykonanie bramy marketowej. Gdyby przeliczyć czas wykonania naszych bram oraz bram marketowych dodatkowo okazałoby się że bramy marketowe są bramami drogimi w zakupie, a jednocześnie posiadającymi zerową jakość. Bramy produkowane w naszej firmie to jakość, trwałość, design i prestiż na najwyższym światowym poziomie.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą i otrzymania bezpłatnej wyceny.

Copyright © 2019 M.B. Nylec

all rights reserved – wszystkie prawa zastrzeżone

Scroll Up