Bramy wjazdowe
Wykonujemy najpiękniejsze bramy wjazdowe w Polsce. Nasze bramy charakteryzują się najwyższą jakością wykonania oraz wyjątkową ornamentyką. O jakości naszych bram wjazdowych mogą Państwo przekonać się odwiedzając naszą ekspozycję firmową w Dębicy. Nasze bramy wykonujemy w wielu różnych stylach, większość z nich prezentujemy Państwu poniżej. Zapraszamy do salonu firmowego.
Najpiękniejsze bramy wjazdowe w Polsce
Zajmujemy się wytwarzaniem najpiękniejszych w Polsce bram wjazdowych. Nasze bramy oferujemy w wielu typach i setkach wzorów aby każdy nasz klient mógł znaleźć coś co spełni jego oczekiwania. Każdy z setek wzorów, który proponujemy naszym klientom dodatkowo dostępny jest w wielu różnych wariantach, możemy modyfikować dowolne jego elementy oraz rozmiary. Dzięki temu oferta wzorów i wariantów naszych bram wjazdowych jest praktycznie nieograniczona. Dla naszych klientów możemy również zaprojektować całkowicie nowe wzory bram po wcześniejszym zapoznaniu się z wymaganiami konkretnego klienta. W naszym zakładzie możemy wykonać absolutnie każdy wzór bramy wjazdowej, ale główną naszą specjalizacją jest produkcja bram trudnych oraz bardzo trudnych w wykonaniu, takich które inne zakłady uważają za niemożliwe do stworzenia. Realizujemy zarówno wzory wytwarzane za pomocą tradycyjnych technik jak i również całkowicie nowatorskie wzory bram wjazdowych jakich nie znajdą Państwo nigdzie indziej na świecie, ponieważ są one naszym autorskim pomysłem. Polityka naszej firmy polega na zatrudnianiu tylko i wyłącznie najbardziej utalentowanych osób w danych dziedzinach rzemiosła, naszych pracowników wyszukujemy we wszystkich zakątkach zarówno Polski, Europy jak i świata. Dzięki takiemu podejściu mamy pewność że produkty które dla Państwa wytwarzamy budowane są w najlepszy możliwy sposób, posiadamy również ogromną bazę wiedzy, umiejętności i talentu do budowania najpiękniejszych bram wjazdowych w Polsce. Nasi pracownicy pomogą Państwu dopasować Państwa wymarzoną bramę wjazdową do Państwa budynku, doradzą również jak należy skonstruować cały wjazd na posesję aby był jak najbardziej efektowny. W produkcji naszych bram wjazdowych używamy zarówno technik tradycyjnych których korzenie sięgają tysięcy lat do tyłu, jak i również nowatorskich technologii . Tradycyjne techniki w połączeniu z nowoczesnymi technologiami oraz umiejętnościami najbardziej utalentowanych rzemieślników pracujących w naszej firmie pozwoliły nam rozwinąć bardzo szeroką gamę bram wjazdowych wykonywanych w najróżniejszych a czasami nawet bardzo nietypowych technologiach. Efekty jakie dzięki temu uzyskujemy mogą oglądać Państwo przeglądając frontowe bramy wielu najpiękniejszych willi w Polsce dla których wjazd był konstruowany przez naszą firmę.
Ze względu na wzornictwo nasze bramy dzielimy na kilka podstawowych kategorii:
Bramy ażurowe – tradycyjne
Najważniejszą cechą tych kutych bram jest ich ażurowe wykonanie, co oznaczą że przez wzór zawarty w takiej wjazdowej bramie widać naszą posiadłość oraz cały ogród. Jest to najstarszy typ bram wjazdowych wykonywany przez rzemieślników na świecie od setek lat. Bramy tego typu są przez naszą firmę rekomendowane przede wszystkim dla osób, które w swojej posiadłości posiadają ładny i zadbany ogród oraz podjazd. Wówczas będzie on widoczny i wyeksponowany dla zewnętrznego obserwatora. Zdecydowanie, również tego typu bramy wjazdowe polecamy inwestorom z dużym ogrodem i budynkiem odsuniętym od wjazdu . Bramy ażurowe jakie budujemy w naszej firmie to bardzo często bramy wysokie, sięgające nawet 7 metrów. Oczywiście tak wysokie bramy przeznaczone są zazwyczaj dla bardzo dużych obiektów oraz pałaców bądź dworów. Nie mniej jednak bramy o wysokości 4-5 metrów coraz częściej zamawiane są, również przez inwestorów budujących domy o standardowych powierzchniach. Pomimo, iż ażurowa brama wjazdowa od zawsze uważana była za nieodzowny element architektury typowo dworskiej, to w dzisiejszych czasach równie często chętnie tego typu bramy zamawiane są do rezydencji które architektonicznie niezwiązane są z dworskim budownictwem. Co więcej na tego typu bramy bardzo często decydują się, również właściciele budownictwa nowoczesnego, ponieważ typowo rozpowszechniona opinia że wszelkie wzornictwo w budownictwie nowoczesnym musi być prosta jest nieprawdziwa. W nowoczesnym budownictwie można jak najbardziej używać skomplikowanych form, jednak formy bram przeznaczonych do takiego budownictwa muszą być bardzo dobrze przemyślane. Dlatego właśnie stworzyliśmy w naszej firmie nową formę bram, do niedawna bardzo słabo znaną w Polsce.
Ekskluzywne bramy pełne
Głównym celem stworzenia w naszej firmie tej kategorii bram było zapewnienie prywatności naszym klientom, oraz jednocześnie stworzenie bramy będącej ozdobą budynku do której prowadzi oraz całej posesji. Większość z naszych pełnych bram wjazdowych ma bardzo skomplikowaną budowę wewnętrzną , ponieważ bramy te są bramami wielowarstwowymi. Budowa niektórych z nich przypomina budowę dwóch połączonych ze sobą identycznych bram ażurowych, z dodatkowym umieszczeniem wewnątrz nich elementów zasłaniających. Dzięki temu uzyskujemy niesamowity efekt bardzo masywnej bramy dwustronnej. posiadającej z obydwu stron posesji ten sam wzór, a elementy zasłaniające znajdują się po środku konstrukcji bramy wejściowej . Bramy te są bardzo często doskonałym pomysłem do domów nowoczesnych, a także do tradycyjnych rezydencji w których bliskość ulicy powoduje konieczność użycia elementów zasłaniających w bramie celem uzyskania prywatności na własnej posesji. Dwustronna budowa naszych pełnych bram wjazdowych powoduje że nie musimy rezygnować z pięknego wyglądu bramy zasłoniętej elementami pełnymi będąc na własnej posesji, w naszych bramach identyczny wzór stworzony jest z obu stron bramy. Dodatkowo każda nasza brama wjazdowa zawsze zabezpieczona jest warstwą cynku nakładanego metodą ogniową co gwarantuje trwałości i brak jakiejkolwiek korozji. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych wyjątkowych bram wjazdowych.
Innym kryterium podziału naszych bram wjazdowych jest sposób ich otwierania, ze względu na sposób otwierania rozróżniamy następujące typy bram:
Bramy uchylne – dwuskrzydłowe

Przesuwne bramy wjazdowe
- bramy samonośne
Bramy przesuwne mogą być zbudowane w taki sam sposób jak bramy dwuskrzydłowe oraz posiadać takie samo bogate wzornictwo. Czynnikiem który wyróżnia ten rodzaj bram jest przede wszystkich sposób ich otwierania. Bramy samonośnie w większości składają się z jednego skrzydła, w wyjątkowych sytuacjach zdarza się że bramy te mogą składać się z dwóch skrzydeł które będą łączyć się po środku podczas zamknięcia tak samo jak w przypadku bram dwuskrzydłowych. Zasadniczo jednak 90% bram przesuwnych stanowią bramy jednoskrzydłowe. Bramy samonośne otwierają się w całkiem inny sposób niż bramy uchylne, przesuwają się one na wózkach jezdnych wzdłuż ( w bok ) światła bramowego, umożliwiając wjazd do środka. Wózki jezdne takich bram przymocowane są na stałe do fundamentu betonowego umiejscowionego wewnątrz posesji, natomiast rolki jezdne tych wózków znajdują się wewnątrz specjalnego profilu bramowego zamontowanego pod konstrukcją bramy. Cała brama samonośna podczas otwierania i zamykania znajduje się powyżej poziomu gruntu w żadnym miejscu go nie dotykając. Brama utrzymuje swoją pozycję dzięki specjalnie skonstruowanej przeciwwadze oraz szeregu różnych rolek prowadzących.
- bramy na szynie
Brama szynowa jest to inny rodzaj bramy przesuwnej w którym zasada otwierania jest taka sama jak w przypadku bramy samonośnej aczkolwiek samo otwieranie odbywa się w inny sposób. Brama ta nie jest zawieszona w powietrzu tak jak brama samonośna, tylko porusza się na rolkach wzdłuż szyny wbudowanej w podjazd. Rozwiązanie to jest rzadko stosowane w naszym klimacie ze względu na konieczność częstego czyszczenia szyny aby brama mogą prawidłowo funkcjonować. Takie bramy bardzo źle sprawdzają się w zimie ponieważ w szynie bardzo szybko gromadzi się lód uniemożliwiający prawidłowe funkcjonowanie bramy. Ten rodzaj bram stosowany jest głównie w krajach o łagodnym klimacie.

Bramy harmonijkowe
Brama harmonijkowa jest to rzadko stosowany typ uchylnej bramy wjazdowej w której każde skrzydło jest jeszcze dodatkowo składane na pół lub więcej części. Jest to rozwiązanie stosowane wszędzie tam gdzie jest bardzo mało miejsca i nie ma możliwości założyć ani bramy uchylnej, ani przesuwnej. Konstrukcja bramy harmonijkowej wymusza zastosowania pewnych kompromisów we wzornictwie dlatego najczęściej stosuje się ją tylko wówczas kiedy jest to jedyna opcja. Jeżeli nie są Państwo pewnie jaką bramę założyć na Państwa posesji, nasi specjaliści służą profesjonalną pomocą.
Często zadawane pytania:
- Na jakiej wysokości montuje się bramę wjazdową?
Montaż bramy powinien odbyć się na przeciętnej wysokości 6-8cm od podłoża. Wysokość tą można zmodyfikować w zależności od równości podłoża i innych warunków terenowych a także od wymagań klienta, jest to wysokość bazowa.
- Czy brama uchylna może otwierać się na zewnątrz?
Tak, jak najbardziej. Jednak otwieranie bramy uchylnej na zewnątrz powinno być stosowane tylko wtedy kiedy nie ma innej możliwości ponieważ jest to rozwiązanie problematyczne ze względu na fakt iż brama podczas otwierania będzie zbliżać się do samochodu który pod nią podjedzie a w skrajnych sytuacjach może nawet w niego uderzyć. Jeżeli jest tylko taka możliwość to należy stosować bramy otwierane do wewnątrz, natomiast każda brama uchylana na zewnątrz powinna być wyposażona w odpowiednie czujki zabezpieczające przed ewentualną kolizją.
- Która brama jest lepsza uchylna czy przesuwna?
To zależy od ukształtowania terenu oraz ilości dostępnego miejsca. Większość bram montowanych w Polsce to bramy uchylne, jednak jeżeli nie ma możliwości zamontować bramy rozwiernej, wówczas montujemy bramę przesuwną lub ewentualnie harmonijkową.
- Jak długa powinna być przeciwwaga bramy przesuwnej?
Przeciwwaga przesuwnej bramy wjazdowej powinna wynosić minimum dodatkowe 30% długości bramy, jednak ten wskaźnik powinno przyjmować się tylko w przypadku relatywnie lekkich bram. Dla ciężkich bram najlepiej aby ten wskaźnik wynosił około połowę właściwej długości bramy. Im dłuższa jest przeciwwaga tym mniejsze siły działają na bramę i brama lepiej funkcjonuje.
- Dlaczego brama przesuwna ma trójkąt?
Trójkąt w bramie przesuwnej jest stosowany jako najprostsza forma zbudowania przeciwwagi niezbędnej do funkcjonowania bramy samonośniej. Brama jednak wcale nie potrzebuje trójkąta jeżeli ten kształt się komuś nie podoba to z powodzeniem możemy w jego miejscu zbudować ozdobny wzór taki sam jak znajduje się bramie.
- Czy brama przesuwna musi mieć trójkąt?
Nie, nie musi. Zamiast trójkąta można zbudować ozdobny wzór taki sam jak znajduje się w bramie. Zbudowanie ozdobnego wzoru bramowego zamiast trójkąta ma bardzo wiele zalet ponieważ taka brama posiada znacznie lepszy wygląd oraz lepszą przeciwwagę. Minusem są wyższe koszty – trójkąt w bramie przesuwnej to najtańsza forma zrobienia przeciwwagi.

Powyższy projekt ekskluzywnej bramy przesuwnej pokazuje w jaki sposób można zbudować bramę samonośną bez trójkąta. Dzięki takiemu rozwiązaniu trójkąt nie szpeci bramy. Jak widać na projekcie brama ta będzie mieć długość 513cm widziane od strony zewnętrznej oraz aż 800cm widziane od strony wewnętrznej posesji. Całość bramy bardzo reprezentacyjna, bez szpecącego trójkąta.
- Czy brama przesuwna musi mieć przeciwwagę?
Jeżeli jest to brama samonośna to tak, musi. Jednak przeciwwaga ta nie musi być w formie trójkąta, może mieć dowolną inną formę. Jeżeli instalator mówi inaczej to znaczy że nie mówi prawdy lub o tym nie wie.
- Jaka jest waga profesjonalnej bramy metalowej?
Bramy metalowe są konstrukcjami których jakość w pewnym stopniu można poznać po ich wadze. Im lżejsza brama to znaczy że do jej produkcji użyto lżejszych ( czyli tańszych ) materiałów a zatem należy spodziewać się gorszej jej jakości. Przeciętna waga bramy wjazdowej wykonywanej w naszym zakładzie mieści się w widełkach 400-1200kg. Przeciętna waga bramy jaką można kupić w markecie budowlanym to 70-100kg.
- Która brama jest droższa uchylna czy przesuwna?
Wszystko zależy od wzoru, wymiarów oraz użytych materiałów, jednak generalnie brama przesuwna jest droższa od uchylnej. Wynika to z konieczności zbudowania dodatkowej przeciwwagi oraz wyższych kosztów logistycznych bramy przesuwnej.
- Ile kosztuje brama wjazdowa?
Rozbieżność cen jest bardzo duża, zależy to od wzoru, wielkości, typu, materiałów z których jest zrobiona, zastosowanych technologii wykonawczych i ogólnej jakości wykonania. Ceny prostych bram rozpoczynają się od kilku tysięcy złotych. Za najbardziej skomplikowane projekty trzeba zapłacić kilkanaście razy więcej. Cena porządnej bramy w wyspecjalizowanym zakładzie zawsze kalkulowana jest indywidualnie gdyż każda brama powinna być indywidualnie dostosowana do przyszłego właściciela.
- Jaka powinna być szerokość bramy?
Najwygodniejsza szerokość bramy to przedział 4,5-5m szerokości. W węższe bramy jest znacznie trudniej wyjeżdżać, natomiast bramy szersze są droższe w wykonaniu. Jednak szerokość bramy powinno dostosować się do własnych potrzeb. Jeżeli posiadamy samochód ciężarowy lub ciągnik rolniczy to najlepiej zrobić sobie bramę minimum 6m szeroką.
- Czy pod bramą musi być fundament?
Pod bramą uchylną jest to konieczność. Pod bramą przesuwną niekoniecznie, jednak jest wskazany. Brama przesuwna wymaga dodatkowo również innego fundamentu który będzie ją utrzymywał i na którym będą zamontowane wózki jezdne. Główny fundament powinien być wylany w jednym ciągu z słupami bramowymi oraz z nimi połączony i odpowiednio zazbrojony. Brak wykonania fundamentu rozporowego może skończyć się odchyleniem słupów bramowych od pionu a w skrajnych wypadkach nawet wywróceniem bramy. Zarówno fundament jak i słupy bramowe powinny być wylane z betonu o wytrzymałości minimum B25.
- Czy brama może być jednoskrzydłowa?
Tak. Bramy skrzydłowe mogą mieć jedno lub dwa skrzydła. Bramy jednoskrzydłowe wykonywane są rzadziej ze względu na duże siły jakie oddziałują na taką bramę, jednak z powodzeniem można taką bramę zainstalować. Konstrukcja takiej bramy powinna jednak uwzględniać specjalnie wzmocnienia aby można było bezpiecznie ją użytkować, zwłaszcza w okolicach zawiasów. Bramy jednoskrzydłowe najczęściej wykonuje się w miejscach nietypowych w których zamontowanie innego typu bramy byłoby problematyczne.
Projekty bram wjazdowych



Planowanie bramy na posesję najlepiej zacząć od wyobrażenia sobie w którym miejscu będzie ona dla nas najwygodniejsza oraz najmniej kolizyjna. Istotną kwestią jest również nachylenie terenu. Teren pod bramę wjazdową powinien być jak najbardziej równy i jeżeli jest taka możliwość to na wczesnym etapie prac budowlanych należy go w jak największym stopniu zniwelować. Nie zawsze jednak to zniwelowanie jest możliwe, aczkolwiek nawet na nierównym terenie istnieje możliwość zamontowania bramy pod warunkiem optymalnego doboru jej typu, sposobu otwierania oraz montażu.
Bramy wjazdowe na pochyłym terenie
- Jeżeli teren mierzony od linii bramy na długości stanowiącej połowę długości światła bramy w kierunku budynku mieszkalnego wznosi się do kilku centymetrów, to można zastosować standardową bramę dwuskrzydłową.
- Jeżeli jednak teren ten wnosi się więcej – na przykład kilkanaście centymetrów, to wówczas takiej bramy nie można zastosować gdyż nie otworzy się ona poprawnie. Wówczas można zastosować bramę z zawiasami wznoszącymi się. Jest to specjalny typ zawiasów który powoduje że brama podczas otwierania zmienia swój kąt nachylenia. Jednak to rozwiązanie ma pewną wadę – nadaje się tylko do lekkich bram. Ciężkich bram nie powinno się montować w ten sposób ze względów bezpieczeństwa.
- Innym rozwiązaniem jest zmiana kierunku otwierania się bramy – można założyć bramę dwuskrzydłową otwieraną na zewnątrz. To rozwiązanie stosowane jest najczęściej. Jednak również nie jest ono bez wad – główną wadą bramy otwieranej na zewnątrz jest to że jeżeli ktoś podjedzie samochodem blisko naszej bramy bądź ten samochód tam zaparkuje to brama nie otworzy się. Zatem jest to rozwiązanie w pewnych nielicznych sytuacjach niekomfortowe.
- Kolejnym rozwiązaniem jest zmiana bramy na przesuwną. Brama przesuwna zamontowana na takim terenie będzie działać bez problemowo, jednak należy pamiętać że dla bramy przesuwnej trzeba mieć odpowiednią ilość miejsca wzdłuż ogrodzenia aby brama ta mogła się otworzyć wraz z jej przeciwwagą. Ilość potrzebnego miejsca licząc od słupa bramowego wynosi około 150% długości światła bramy.
- Dla pewnych typów bram można zastosować również bramę harmonijkową – jest ona krótka po złożeniu więc wzniesienie terenu będzie jej mniej przeszkadzać.
- Istnieją również rozwiązania polegające na montażu bram otwieranych pionowo do góry. Jednak to rozwiązanie ma dużo minusów ponieważ nadaje się tylko do lekkich bram oraz jest kosztowne.
Jeżeli teren w miejscu przyszłej bramy jest mocno pochyły w bok.
Zatem przykładowo prawy słup bramy będzie dużo niżej lub wyżej od lewego. Wówczas zamontowanie bramy wjazdowej również jest możliwe, jednak jest dużo więcej ograniczeń.
- Standardowa brama dwuskrzydłowa jest w tej sytuacji niemożliwa do zamontowania ponieważ wówczas jedno skrzydło byłoby wyżej od drugiego.
- Brama przesuwna również jest niemożliwa do zamontowania ponieważ nie wolno montować takiej bramy pod górkę. Zamontowanie bramy przesuwnej po skosie spowoduje bardzo duże obciążenie automatu otwierającego bramę oraz innych jej podzespołów, co z kolei może spowodować awarię i być bardzo niebezpieczne.
- Najrozsądniejszym rozwiązaniem, choć nietypowym jest w tej sytuacji zamówienie bramy skrzydłowej wykonanej pod kątem – dół bramy powinien być na etapie konstrukcji dostosowany do kąta nachylenia podjazdu. Wówczas patrząc od zewnątrz brama będzie wyglądać perfekcyjnie. Natomiast aby się poprawnie otworzyła należy bardzo dokładnie zmierzyć teren i sprawdzić kąty nachylenia. W większości przypadków będzie konieczne wykonanie tej bramy w wersji jednoskrzydłowej, a zawiasy muszą znaleźć się na słupku niższym. Czasami jednak taką bramę można również podzielić na dwuskrzydłową – to tego jednak konieczny jest pomiar wykonany przez profesjonalistę. Oczywiście wykonujemy tego typu pomiary.
Jeżeli teren w miejscu przyszłej bramy opada w kierunku budynku
Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą i zamówienia swojej wymarzonej bramy
Nowoczesne bramy – funkcjonalność i estetyka w jednym
Nowoczesne bramy to dziś nie tylko element zabezpieczający posesję, ale również wizytówka domu i integralna część architektury nowoczesnej. Wybierając bramę w stylu nowoczesnym, inwestujemy zarówno w bezpieczeństwo, jak i design dopasowany do współczesnych trendów. W niniejszym artykule przybliżamy najważniejsze informacje dotyczące nowoczesnych bram wjazdowych, ich rodzajów, funkcji, materiałów oraz trendów aranżacyjnych.
Czym charakteryzują się nowoczesne bramy?
Bramy nowoczesne wyróżniają się minimalistycznym wyglądem, prostą formą i wysoką jakością wykonania. Często wykorzystuje się w nich połączenie stali, aluminium, szkła oraz nowoczesnych tworzyw kompozytowych. Dominują geometryczne kształty, stonowane kolory – jak antracyt, czerń, grafit, a także powierzchnie matowe lub półmatowe.
W nowoczesnym budownictwie najczęściej spotyka się:
-
nowoczesne bramy przesuwne – idealne do większych posesji, nie zajmują miejsca przy otwieraniu;
-
bramy skrzydłowe w stylu nowoczesnym – bardziej klasyczne, ale z nowoczesnym designem;
-
bramy automatyczne nowoczesne – komfortowe, sterowane pilotem, smartfonem lub systemem smart home.
Nowoczesne bramy wjazdowe – bezpieczeństwo i wygoda
Bez względu na to, czy zdecydujemy się na bramę przesuwną nowoczesną, czy bramę dwuskrzydłową nowoczesną, ważnym aspektem pozostaje bezpieczeństwo. Producenci oferują zaawansowane systemy zabezpieczeń, takie jak:
-
fotokomórki,
-
systemy antywłamaniowe,
-
detektory ruchu,
-
inteligentne systemy otwierania i zamykania.
Automatyczne bramy nowoczesne zapewniają wygodę codziennego użytkowania, szczególnie w warunkach miejskich lub przy intensywnym użytkowaniu. Dzięki automatyce możliwe jest zdalne otwieranie i zamykanie, co zwiększa komfort oraz bezpieczeństwo mieszkańców.
Materiały wykorzystywane w bramach nowoczesnych
Wybór materiału do nowoczesnej bramy ogrodzeniowej wpływa na jej trwałość, wygląd i odporność na warunki atmosferyczne. Najczęściej stosowane są:
stal ocynkowana i malowana proszkowo – trwała i odporna na korozję;
aluminium – lekkie, nowoczesne i niemal bezobsługowe;
kompozyty i panele HPL – zapewniają oryginalny wygląd i wysoką odporność na czynniki zewnętrzne;
drewno w nowoczesnym wydaniu – zazwyczaj łączone z metalem lub aluminium dla uzyskania efektu kontrastu.
Bramy w stylu nowoczesnym a architektura
Nowoczesne bramy są doskonałym uzupełnieniem domów jednorodzinnych w stylu modernistycznym, minimalistycznym, industrialnym czy skandynawskim. Bramy w stylu nowoczesnym świetnie komponują się również z nowoczesnym ogrodzeniem z poziomych paneli, betonowych elementów czy z zastosowaniem przęseł gabionowych.
Projektanci coraz częściej wybierają nowoczesne bramy wjazdowe z dodatkiem LED, frezowaniami, przeszkleniami czy dekoracyjnymi wycięciami laserowymi, co dodatkowo podkreśla ich unikalny charakter.
Personalizacja bram nowoczesnych
Na rynku dostępna jest szeroka gama możliwości personalizacji:
wybór koloru z palety RAL,
dobór faktury powierzchni,
grawerowanie lub cięcia laserowe z indywidualnym wzorem,
integracja z domofonem lub wideodomofonem,
brama z numerem posesji lub nazwą ulicy.
Dzięki temu każda nowoczesna brama ogrodzeniowa może być idealnie dopasowana do gustu właściciela oraz stylistyki domu i ogrodu.
Nowoczesne bramy – cena i montaż
Koszt nowoczesnej bramy wjazdowej zależy od wielu czynników: typu (przesuwna, skrzydłowa), materiału, automatyki, rozmiaru i stopnia personalizacji. Ceny zaczynają się od kilku tysięcy złotych za najprostsze modele, jednak za w pełni zautomatyzowaną i indywidualnie zaprojektowaną bramę należy liczyć się z wydatkiem wielokrotnie wyższym.
Montaż nowoczesnej bramy najlepiej zlecić profesjonalnej firmie, która zadba o prawidłowe osadzenie konstrukcji, działanie mechanizmów oraz połączenie z systemem automatyki.
Nowoczesne bramy wjazdowe łączą funkcjonalność, estetykę i bezpieczeństwo. Współczesne rozwiązania technologiczne umożliwiają pełną personalizację i integrację z systemami inteligentnego domu. Wybierając bramę nowoczesną, inwestujemy nie tylko w ochronę posesji, ale także w prestiżowy wygląd naszej nieruchomości.
Bez względu na to, czy interesują Cię nowoczesne bramy przesuwne, automatyczne bramy w stylu modern, czy nowoczesna brama skrzydłowa z elementami dekoracyjnymi – warto postawić na sprawdzonego producenta i wysoką jakość wykonania.
Jednym z typów bram nowoczesnych są bramy skrzydłowe.
Bramy skrzydłowe – klasyka, która wciąż ma wiele do zaoferowania
Bramy skrzydłowe to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań w zakresie bram wjazdowych. Ich tradycyjna forma, uniwersalność oraz możliwość dopasowania do wielu stylów architektonicznych sprawiają, że doskonale sprawdzają się zarówno w zabudowie klasycznej, jak i nowoczesnej. Choć rynek ogrodzeń dynamicznie się rozwija, a bramy przesuwne zdobywają coraz większą popularność, bramy dwuskrzydłowe wciąż pozostają niezwykle konkurencyjną opcją.
Czym wyróżniają się bramy skrzydłowe?
Bramy skrzydłowe składają się zazwyczaj z dwóch skrzydeł, które otwierają się symetrycznie na zewnątrz lub do wewnątrz posesji. Ich konstrukcja opiera się na solidnych słupkach nośnych, zawiasach i ewentualnie systemie automatycznym. W zależności od potrzeb, możliwe jest wykonanie bramy jednoskrzydłowej, która sprawdzi się na węższych działkach.
Do najważniejszych zalet bram skrzydłowych należą:
estetyczny i reprezentacyjny wygląd,
prosta konstrukcja i łatwy montaż,
możliwość pełnej personalizacji (kształt, kolor, wzór, materiał),
dostępność wersji ręcznych i automatycznych.
Automatyka w bramach skrzydłowych
Współczesne bramy skrzydłowe z napędem zapewniają użytkownikom wysoki komfort. Dzięki zastosowaniu siłowników elektrycznych możliwe jest otwieranie i zamykanie bramy za pomocą pilota, smartfona lub automatycznego harmonogramu. Popularne są także integracje z systemami typu smart home, co pozwala np. na zdalne sterowanie bramą lub otwieranie jej z poziomu aplikacji mobilnej.
Automatyczne bramy skrzydłowe mogą być wyposażone w:
fotokomórki bezpieczeństwa,
czujniki przeszkód,
oświetlenie LED aktywowane ruchem,
systemy awaryjnego otwierania w przypadku braku zasilania.
Materiały i styl wykończenia
Nowoczesne bramy wjazdowe skrzydłowe to nie tylko stal i żeliwo, jak w klasycznych realizacjach. Coraz częściej stosuje się lekkie i trwałe aluminium, kompozyty, a także drewno zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi. Bramy mogą być malowane proszkowo w dowolnym kolorze z palety RAL lub ozdabiane frezowaniami, laserowymi wycięciami czy elementami szklanymi.
Bramy skrzydłowe nowoczesne idealnie komponują się z minimalistycznymi domami, elewacjami w stylu skandynawskim, loftowym czy industrialnym. W wersji tradycyjnej świetnie wpisują się w estetykę dworków i domów w stylu klasycznym. W tej funkcji doskonale spełniają się również bramy z drewna zbudowane na metalowej ramie ozdobnej.
Kiedy wybrać bramę skrzydłową, a kiedy przesuwną?
Wybór między bramą skrzydłową a przesuwną zależy przede wszystkim od warunków technicznych działki i indywidualnych potrzeb inwestora.
Bramy skrzydłowe będą odpowiednie, jeśli:
dysponujesz odpowiednią ilością miejsca do otwierania skrzydeł (brama nie powinna zahaczać o roślinność ani elementy architektury ogrodowej),
zależy Ci na klasycznym wyglądzie i symetrii wjazdu,
działka ma ograniczoną długość ogrodzenia bocznego – co uniemożliwia montaż bramy przesuwnej.
Z kolei bramy przesuwne sprawdzą się lepiej:
przy wąskich i długich działkach,
gdy przestrzeń przed bramą jest ograniczona (np. bezpośrednio przy drodze publicznej),
gdy zależy Ci na szybkim otwieraniu i zamykaniu jednym płynnym ruchem.
Warto wspomnieć, że nowoczesne bramy przesuwne zajmują mniej miejsca przy otwieraniu i pozwalają na wygodny wjazd bez martwienia się o promień skrętu skrzydeł.
Personalizacja i indywidualne projekty
Dzisiejsze bramy skrzydłowe metalowe, aluminiowe lub stalowe można zamówić na indywidualny projekt, co pozwala w pełni dopasować je do charakteru posesji i potrzeb właściciela. Do wyboru są różne:
wysokości i szerokości skrzydeł,
wzory przęseł i dekoracji,
rodzaje wypełnień (pełne, ażurowe, pionowe, poziome),
dodatki, takie jak numer domu, logo firmy, czy nazwisko właściciela.
Koszty i montaż bram skrzydłowych
Cena bramy skrzydłowej z montażem zależy od wielu czynników: materiału, wykończenia, rodzaju automatyki oraz dodatkowych akcesoriów. Proste bramy stalowe mogą kosztować od kilku tysięcy złotych, natomiast nowoczesne bramy skrzydłowe z automatyką i indywidualnym projektem osiągają ceny kilkunastu tysięcy złotych.
Montaż powinien być przeprowadzony przez doświadczoną ekipę, która zadba o odpowiednie osadzenie słupków, stabilność konstrukcji i prawidłowe ustawienie automatyki. Przy odpowiednim wykonaniu i konserwacji, brama skrzydłowa może służyć bezproblemowo przez długie lata.
Dlaczego brama skrzydłowa to wciąż popularny wybór?
Brama skrzydłowa od lat cieszy się uznaniem inwestorów ze względu na swoją estetykę, funkcjonalność i łatwość montażu. Pomimo rosnącej popularności systemów przesuwnych, wiele osób decyduje się właśnie na skrzydłowe rozwiązanie ze względu na jego klasyczny, reprezentacyjny charakter. W połączeniu z automatyką i nowoczesnym wzornictwem, skrzydłowe bramy do willi stają się nie tylko elementem użytkowym, ale również ozdobą posesji. Co ważne, to rozwiązanie daje dużą swobodę projektową – zarówno pod względem wymiarów, jak i materiałów czy stylu wykończenia.
Jak wybrać idealną bramę wjazdową do swojej posesji?
Wybór odpowiedniej bramy wjazdowej to nie tylko kwestia estetyki, ale również funkcjonalności i bezpieczeństwa. W zależności od warunków technicznych działki oraz preferencji właściciela, do wyboru pozostają bramy wjazdowe skrzydłowe lub przesuwne. Kluczowe znaczenie ma tu przestrzeń potrzebna do otwierania, styl architektoniczny budynku oraz oczekiwany poziom automatyzacji. Niezależnie od typu, dobrze zaprojektowana brama wjazdowa powinna być trwała, odporna na warunki atmosferyczne i harmonijnie komponować się z ogrodzeniem oraz elewacją domu.
Dlaczego dopasowanie ogrodzenia kutego do bramy wjazdowej ma kluczowe znaczenie?
Bardzo istotnym elementem przy planowaniu zabudowy posesji jest odpowiednie dopasowanie ogrodzenia kutego do bramy wjazdowej. Spójność stylistyczna między bramą a przęsłami ogrodzenia wpływa nie tylko na estetykę całej nieruchomości, ale także na jej odbiór jako uporządkowanej i przemyślanej całości. Zarówno kształt elementów kutych, wzory, jak i detale dekoracyjne powinny tworzyć jednolity, harmonijny układ. Niezgodność stylów – na przykład nowoczesnej, prostej bramy z ozdobnym, klasycznym ogrodzeniem – może zaburzyć wizualny ład i obniżyć walory reprezentacyjne całej posesji.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą
Copyright © 2021 MB Nylec
all rights reserved – wszystkie prawa zastrzeżone