Balustrady balkonowe

Wykonywane według tradycyjnych technologii kowalskich najpiękniejsze w naszym kraju balustrady balkonowe. Jako firma produkcyjna możemy poszczycić się największą bazą wzorów balustrad przeznaczonych na balkon a także wyjątkowym wzornictwem i technologiami wykonawczymi nie mającymi odpowiednika wśród jakichkolwiek firm konkurencyjnych. W celu uzyskania wyjątkowych efektów i maksymalnego zadowolenia naszych klientów łączymy ze sobą najróżniejsze technologie, od tradycyjnych technik kowalstwa artystycznego, poprzez odlewnictwo, metaloplastykę i złocenia, aż do nowoczesnych technologii laserowej obróbki stali i obrazowania 3d naszych balustrady. Nasze balustrady tarasowe i balkonowe nie mają sobie równych ponieważ dzięki ogromnemu doświadczeniu i zespołowi najlepszych kowali w Polsce doskonale wiemy jakich technologii wykonawczych użyć do danego projektu aby wykonać dla Państwa doskonałą balustradę na balkon lub taras

Balustrady na balkon

Wszelkie wzory balustrad balkonowych w naszej firmie projektowane i wykonywane są w taki sposób aby stanowić najwyższą jakość w swojej klasie. Powyżej zaprezentowane wzory są tylko niewielką próbką możliwości jakimi dysponuje nasza firma. Możemy wykonać absolutnie każdy wzór balustrady balkonowej. Główną jednak specjalizacją naszej firmy jest wytwarzanie balustrad o wzorach wyjątkowych i trudnych, najczęściej takich z jakimi nie radzą sobie inne firmy. Do wytwarzania naszych balustrad stosujemy tradycyjne techniki kucia metalu, a także techniki odlewnicze, łączone oraz wiele nowatorskich rozwiązań opracowanych przez naszą firmę. Balustrady balkonowe wytwarzane w naszym zakładzie zdobią wiele najpiękniejszych rezydencji w Polsce i za granicą. Zachęcamy Państwa do kontaktu z naszą firmą, jeżeli w naszym katalogu z nie znajdą Państwo balustrady odpowiedniej dla siebie to możemy taką balustradę zaprojektować i wykonać dokładnie według Państwa wskazówek.

Balustrady na taras

Balustrady tarasowe to specyficzna forma balustrady balkonowej przeznaczona do zastosowania na tarasie lub szerokim balkonie. Wzór tego typu balustrad bardzo często wykonany jest z różnego typu ozdobnych elementów bocznych oraz centralnego środka w którym zbiega się boczna ornamentyka. Balustrady tarasowe dzięki swojej najczęściej dużej rozpiętości umożliwiają bardzo widowiskowe zaprezentowanie centralnego punktu balustrady. W centralnym punkcie najczęściej prezentowany jest najładniejszy, lub najważniejszy dla klienta motyw. Mogą być to elementy ozdobne, herbowe, lub na przykład inicjały. Balustradę kutą na taran można wykonać również wykorzystując do tego celu wzór powtarzalny ( na przykład o konstrukcji szczebelkowej ) jednak wówczas prezencja takiej balustrady jest dużo mniej spektakularna.

Nasza firma jako największy w Polsce producent wyrobów kutych oraz wszelkiego typu balustrad metalowych i posiadająca w związku z tym ogromne doświadczenie rekomenduje wykonywanie balustrad tarasowych we wzornictwie zaczerpniętym z  projektów widocznych w naszym katalogu lub naszej galerii balustrad. Głównym powodem dlaczego doradzamy naszym klientom to rozwiązanie jest to że wybierając taki projekt będą Państwo dokładnie wiedzieć jaki produkt Państwo otrzymają. Jest to szczególnie istotne właśnie w przypadku balustrad na taras ponieważ są to balustrady o niejednokrotnie dużej rozpiętości. Jeżeli na tego typu kutą barierkę wybiorą Państwo nieodpowiednie wzory balustrad, bez konsultacji z doświadczonym zakładem ślusarskim to może się okazać że balustrada która bardzo pięknie prezentuje się w odcinku 2-3 metrowym, w dłuższym ( na przykład 10 metrowym ) wygląda źle. Dzieje się tak dlatego że niektóre wzory metalowych balustrad nie nadają się na powielanie. Wówczas takie wzory należy przeprojektować aby w naszej balustradzie tarasowej nie zapanował chaos. Nasza firma oferuje oczywiście usługi projektowe z tego zakresu.

Rodzaje balustrad balkonowych

Balustrady jakie wykonujemy w naszej firmie to przede wszystkim balustrady kute, które charakteryzuje się najwyższą jakością i najpiękniejszym wzornictwem ze wszelkich rodzajów balustrad innego typu. Nasze kute balustrady balkonowe występują jednak w wielu różnych wariantach, a najczęściej produkowane z nich to: balustrady dworskie, balustrady myśliwskiebalustrady tradycyjne, designerskie oraz orientalne. Oczywiście poszczególne wzory każdej z tych kategorii kutych balustrad balkonowych mogą znacząco różnić się od siebie zarówno pod względem wzornictwa jak i rodzajem użytych materiałów za pomocą którego możemy danej balustradzie nadać charakter bardzo ciężki i masywny, lub delikatny i wyważony.

Dopasowanie balustrad do kutych bram i ogrodzenia
Jest to bardzo ważna kwestia, niestety często pomijana przez inwestorów lub zbyt późno przemyślana. W naszej firmie staramy się poruszyć ten temat już na samym początku rozmów i uzgadniania projektów wyrobów kutych z inwestorem.

Balustrady balkonowe powinny być w swojej konstrukcji spójne z ogrodzeniem kutym. Jest to złota zasada jaką zawsze staramy się wytłumaczyć naszym klientom.
Zarówno balustrady jak i ogrodzenie powinno harmonizować się z bramą, a jedynym słusznym wyborem jest wówczas metalowa brama kuta o wzorze nawiązującym zarówno do ogrodzenia jak i do balustrad.
Należy pamiętać że ogrodzenie i brama są bardzo często zwieńczeniem całej inwestycji. Jeżeli będą one zaprojektowane i wykonane w sposób profesjonalny to nie tylko będą Państwa wizytówką ale jednocześnie będą współgrały z balustradami balkonowymi dając efekt harmonii  w samym budynku ale również w ogrodzie i na całej posesji. Jeżeli szukają Państwo zakładu kowalskiego który wszystkie te problemy związane z projektowaniem, wykonaniem, montażem wykona za Państwa to zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

 

Copyright © 2019 M.B. Nylec

all rights reserved – wszystkie prawa zastrzeżone

Scroll Up